Всесвітній день боротьби з діабетом 14.11.2019

Всесвітній день боротьби з діабетом (World Diabetes Day) 14.11.2019р.

На сьогодні у світі близько 200 млн. пацієнтів із цукровим діабетом змушені регулярно робити ін’єкцій інсуліну. З того дня, коли в 1992р. канадські вчені Фредерих Бантинг і Чарльз Бест вперше виділили гормон із підшлункової залози телят та ввели його пацієнту, було впроваджено багато зручних речей, таких як інсулінові шприц-ручки та помпи.

14 листопада 2019 року у місті Краматорськ, в приміщенні ДДМА (2 корпус), в зв’язку з подією на знак визнання заслуг одного з винахідників Донецький національний медичний університет (ДНМУ), кафедра фармацій та фармакології, Департамент охорони здоров’я Донецької облдержадміністрації, Донецька обласна фармацевтична асоціація, Аптечна мережа «Арніка», відділ охорони здоров’я Краматорської міської ради за підтримки фірми «Діавін» (Південна Корея) провела для мешканців міста практичний семінар за участю студентів-медиків, та журналістів міської газети «Восточний проект».

На практичному семінарі студенті-медики провели безкоштовне обстеження населення з метою виявлення підвищеного рівня глюкози в крові.

Усе необхідне обладнання та матеріали для обстеження надала фірма «Діавін».

Більше ніж 300 мешканців м. Краматорськ мали змогу на безкоштовне обстеження, одержали консультації провідних спеціалістів з питань профілактики та лікування ускладнень цукрового діабету , а також були проінформовані щодо спільної акції мережі аптек «Арніка» та фірми «Діавін», яка розповсюджується на прилади для контролю рівня глюкози.

Після проведення експрес-аналізу всі мешканці міста мали змогу випити чашку кави чи чаю, а також перекусити бутербродами (безкоштовно).

Лекцію для мешканців міста Краматорськ та студентів ДНМУ на тему «Діабет. Життя без нього та з ним» провела обласний ендокринолог Власенко Анна Вікторовна.

Цукровий діабет – що це за хвороба і як з нею жити? Симптоми, лікування та поради.

Медики виразили впевненість в тому, що не можна називати пацієнтів «захворілими на діабет», а натомість іх слід називати «людьми, що живуть з діабетом».

В цей день обговорювали питання, які найбільш турбують всіх: «як жити з діабетом». Наголошували на досить простих, елементарних речах, від яких безпосередньо залежить наше життя. Розглядали життєві ситуації на тлі цукрового діабету і обговорювали практичні поради для людей з цукровим діабетом, які бажають вести повноцінне, наповнене подіями життя.

Консультації проводили:

— проректор з науково педагогічної роботи професор Чернишова Ольга Євгенівна,

— проректор з економіки та АХУ Демідов Дмитро Станіславович,

— завідувач кафедри фармації та фармакології ДНМУ доктор фармацевтичних наук, професор Хоменко Віктор Миколайович,

— регіональний менеджер ТзОВ «Діавін» Бабіч Олександр Олександрович (0676766615),

— представник ТОВ ЗТФ «Арніка» провізор Важинська Наталія Володимирівна,

— начальник відділу охорони здоров’я Краматорської міської ради Мельник Валерія Павлівна,

— міський лікар ендокринолог Пахарєва Наталія Сергіївна,

— обласний лікар ендокринолог Власенко Анна Вікторовна.

Місцева жителька Заводовська Ольга Василівна виступила з подякою до організаторів заходу з приводу надання кваліфікаційних послуг та щиро побажала всім не хворіти, гарного настрою.

Практичний семінар в міській газеті «Восточний проект» висвітила журналіст Аленькова Наталія Володимирівна, яка зі своїми колегами була присутня на цій події.

Як вибрати найкращий глюкометр, який підходить саме вам?

Глюкометри Глюнео Лайт та Глюнео повністю відповідають вимогам, які затверджені наказом від 07.10.2013р. №864. Навіть мають ще деякі переваги:

— тест-смужки не схильні до впливу кисню, що дає більш точний результат та дає можливість збільшити термін придатності тест-смужок до 6 місяців. У інших виробників 3 місяці;

— сертифікат відповідності найвідомішої Європейської лабораторії, Німеччина, IFOT;

— глюкометри Глюнео Лайт та Глюонео зареєстровані та рекомендовані до використання F.D.A. (управління по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США);

— глюкометри Глюонео Лайт та Глюонео мають маркування СЄ тобто повністю відповідають стандартам директив Європейського Союзу.

На завершені заходу присвяченому Всесвітньому дню боротьби з діабетом (World Diabetes Day) завідуючий кафедрою фармації та фармакології, доктор фармацевтичних наук, професор Хоменко В.М. висловив надію та те, що отримані знання будуть корисними і практичними.